Przez pracę do samodzielności

Na początku 2022 r. otrzymaliśmy prośbę o pomoc w sfinansowaniu maszyny krawieckiej w kwocie 7.000 USD, wykonującej emblematy i naszywki, dla Centrum Kobiet św. Antoniego w Limuru w Kenii.

Wraz z rehabilitacyjnym domem dziecka w/w Centrum Kobiet jest projektem pomocowym skierowanym do porzuconych sierot, a także samotnych młodych kobiet, które w tym miejscu znajdują schronienie, opiekę, wykształcenie, a niektóre zdobywają zawód krawcowej. Centrum prowadzi szkołę krawiecką, która przez lata zdobyła uznanie wśród ludności i lokalnych instytucji. Wykonuje się tam m.in. mundurki szkolne, na których musi widnieć logo danej szkoły. Dzięki temu projektowi młode kobiety zdobywają zawód, uczą się samodzielności i samowystarczalności, zarabiając na podstawowe potrzeby swoje i swoich dzieci.

Udało się zrealizować ten projekt i w lutym 2022 r. zakupić maszynę do wykonywania emblematów i naszywek na mundurki szkolne. Projekt kosztował 29 278,90 zł.

Liczymy, że jest on szansą dla wielu młodych kobiet na usamodzielnienie się i poprawę jakości życia dla nich i ich dzieci.