O akcji

Kim jesteśmy

My, czyli Franciszkanie należący do gdańskiej Prowincji św. Maksymiliana, posługujemy w kilkunastu krajach świata, głosząc Dobrą Nowinę, ucząc ludzi żywej relacji z Bogiem. W Kenii i Ekwadorze prowadzimy misje ad gentes, gdzie oprócz głoszenia Ewangelii angażujemy się w pracę socjalną.

O co nam chodzi

Misjonarze franciszkańscy każdego roku realizują wiele projektów pomocowych dla najbardziej potrzebujących w Kenii i Ekwadorze. Każda darowizna na akcję „Woreczek ryżu” przez SMS lub zbiórkę internetową czy wpłatę na konto automatycznie zamienia się w konkretny projekt, w którym każdy może być swój wkład. Rachunek jest prosty: - woreczki ryżu to posiłki dla sierot i dzieci szkolnych - woreczki ryżu to opieka medyczna i leki dla dzieci - woreczki ryżu to nowy budynek szpitala dla chorych - woreczki ryżu to czysta, zdrowa woda z 2 nowych studni - woreczki ryżu to edukacja dla dzieci - woreczki ryżu to nowe boisko, plac zabaw, zajęcia dla dzieciaków i wiele innych

Misja

Dążymy do wymiernej poprawy życia ludzi powierzonych opiece naszych misjonarzy, przez dostęp do wysokiego poziomu edukacji i przygotowania zawodowego, służby zdrowia na poziomie godnym człowieka, do samodzielności i samowystarczalności.

Wizja

Chcemy na stałe być organizacją budzącą wiarygodność i zaufanie, której celem jest godność drugiego człowieka.

Na czym polega akcja "Woreczek Ryżu"

Szczególnie w Wielkim Poście, choć nie tylko, zbieramy dobre uczynki! Trzy filary Wielkiego Postu mogą nam w tym pomóc.
POST
odmawiamy sobie jedzenia, czy innych przyjemności, próbujemy (o ile to możliwe) przeżyć cały dzień na jednym 100 g woreczku ryżu, czyli takiej porcji, jaka wielu milionom ludzi na świecie musi starczyć, by przeżyć do następnego dnia. Zaoszczędzonymi w ten sposób pieniędzmi dzielimy się z potrzebującymi w Kenii i Ekwadorze
JAŁMUŻNA
Naszą JAŁMUŻNĘ wysyłamy przez stronę WWW.WORECZEKRYZU.PL co daje nam tzw. e-woreczek. Zebrane w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone na projekty pomocowe, edukacyjne i charytatywne.
MODLITWA
w intencji tych anonimowych osób łączy nas, dając poczucie wspólnoty i jedności.
Odczuwalne rezultaty: smukła linia, większe i gorętsze serce oraz pomoc dla tych, którzy jej potrzebują. Koszt jednego woreczka? 1,50zł a tak naprawdę – ile Ci serce dyktuje. Może się wydawać, że taka kwota nikomu nie uratuje życia. Ale jeśli będzie nas… 200 tysięcy? Perspektywa się zmienia! Dlatego dołącz do nas! Twój woreczek ryżu może bardzo dużo zmienić. Naszą siłą jest to, że będzie nas wielu.