Inkubator dla Centrum Zdrowia w Ruiri

Tegoroczna akcja “Woreczek Ryżu” okazała się inna niż wszystkie poprzednie. Sytuacja związana z Covid-19, kwarantanna, zamknięte szkoły i kościoły. Wszystko to spowodowało, że w dużej mierze, a tak naprawdę większość działań przeniosła się do Internetu i dostępnych mediów.

Mimo to, Wasze dobre serca nie zawiodły i okazaliście wsparcie tym, którzy go potrzebują, zgodnie z hasłem akcji “Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie!”.

Trzy filary akcji: post, jałmużna, modlitwa i trzy główne dziedziny pomocy dzieciom: dożywianie, edukacja i zdrowie, czyli dostęp do opieki medycznej.

Choć zbiórka na “Woreczek ryżu” trwa cały rok i nieustannie można ją wspierać, to zebrane środki już służą potrzebującym w Kenii i Ekwadorze. Bez przerwy przez cały rok, trwa akcja dożywiania dzieci. Fundacja „Tworzyć Miłością” wspólnie z Franciszkańskim Sekretariatem Misyjnym z Gdyni przekazała też 61 000 zł, w ramach trzeciego filaru pomocy, Centrum Zdrowia w Ruiri w Kenii (St. John Paul II Health Centre, Ruiri Catholic Mission of Conventual Franciscan Friars) na zakup sprzętu medycznego, niezbędnych leków oraz środków ochrony osobistej. Zakupiono m. in. łóżko ginekologiczne, inkubator, resuscytator, koncentrator tlenu, wagę dla niemowląt, monitor funkcji życiowych, urządzenia i testy do badań.

Dzięki wyposażeniu tej misyjnej placówki zdrowia w odpowiedni sprzęt, dzieci i ich mamy, które nie miały szans na przeżycie, będą mogły uzyskać niezbędną opiekę medyczną.

Dziękujemy za każde wsparcie i za udział w tegorocznej akcji “Woreczek Ryżu”. Każda złotówka to pomoc konkretnym osobom, zarówno w Kenii jak i w Ekwadorze.

Do końca października udało się zebrać na ten cel łączną kwotę 207 627,31 zł.

Potrzeb wiele a czas ucieka. Pospiesz dorzucić swoją cegiełkę, by uśmiech znów zagościł na twarzach dzieci.

Środki na “Woreczek ryżu” to można przekazać poprzez platformę Pomagam.pl oraz bezpośrednio przez stronę Fundacji https://fundacjatm.pl/causes/woreczek-ryzu-2020/ lub na konto Franciszkańskiego Sekretariatu Misyjnego 76 1240 1239 1111 0000 1643 7506 z dopiskiem „Woreczek ryżu”.
Do końca roku można też pomóc wysyłając SMS o treści DAR na numer 72052 (2,46 zł z VAT/sms).