Startujemy po raz dziewiąty!

Po raz dziewiąty ruszamy z dobroczynną akcją “Woreczek ryżu“, realizowaną wspólnie z Fundacją “Tworzyć Miłością” na rzecz potrzebujących dzieci z Kenii i Ekwadoru. Dołączcie i Wy! Może jako szkoła, parafia, grupa, wspólnota, osoba indywidualna…

Pomóżcie nam zebrać środki, by tam na miejscu zakupić niezbędne produkty do życia dla podopiecznych naszych placówek. Jak co roku zapewniamy im żywność, edukację, opiekę medyczną, itd.

UWAGA! Nie prowadzimy zbiórki żywności!

Z ubiegłorocznej edycji, podsumowanej 31 grudnia 2019 r. zebraliśmy łączną kwotę 214 902,88 PLN. Uzyskane środki w całości przekazane zostały do naszych franciszkańskich misji w Kenii i Ekwadorze na całoroczne dożywianie i opiekę medyczną dzieci w szkołach, świetlicach i sierocińcu. Wspólnie z Fundacją „Tworzyć Miłością”, która razem z nami, czyli z Franciszkańskim Sekretariatem Misyjnym w Gdyni, tworzy m.in. tę akcję, podjęliśmy decyzję, że część pieniędzy przeznaczymy także dla dzieci z trzech ośrodków franciszkańskich na Litwie.

W 2020 roku marzy nam się pobicie tego rekordu, by zapewnić finansowanie kolejnych projektów pomocowych na rzecz najmłodszych w tych krajach, gdzie posługują a franciszkańscy misjonarze.

Chcemy, m.in. rozpocząć budowę szkoły średniej i zawodowej w Ruiri (Kenia), jako kontynuację zespołu szkół w tej misji. Wcześniej powstało tam przedszkole i szkoła podstawowa wraz z bursą.

Będziemy też kontynuować program dożywiania dzieci, oraz zapewnienia im opieki medycznej.

 

Wpłat można dokonywać bezpośrednio na konto główne bądź walutowe Franciszkańskiego Sekretariatu Misyjnego z dopiskiem “Woreczek ryżu”.

Innym sposobem wsparcia akcji to wpłaty przez platformę pomagam.pl

lub za pośrednictwem Fundacji Tworzyć Miłością

Natomiast od 20 lutego do 30 czerwca 2020 będzie można wesprzeć akcję wysyłając:

SMS o treści DAR na numer 72052(koszt 2,46 zł/sms)

Ideą jest, by nasza akacja nie miała wymiaru wyłącznie materialnego, bo nie o to chodzi. Pragniemy, aby zarówno osoby obdarowane jak i obdarowujące zyskały coś ważnego, mianowicie poczucie bliskości drugiej osoby i Bożą łaskę. Jak mówi tekst Modlitwy franciszkańskiej “dając – otrzymujemy”, więc każdy może czuć się obdarowany zwłaszcza, kiedy daje z serca, z miłości, z potrzeby serca, a nie z przymusu, czy jakiegoś obowiązku… Ważne jest, by osobę potrzebującą traktować z szacunkiem i widzieć w niej oblicze samego Chrystusa, który przychodzi i puka do drzwi serca każdego człowieka.

Dziękuj Bogu za wszystko co masz, bo to co posiadasz jest z Jego łaskawości. Umiej się też dzielić z innymi z miłości. Bóg dostrzegając szczerą postawę przymnoży dobrodziejstw jeszcze więcej. Wystarczy Mu zaufać!

A więc dzielmy się miłością!

#RazemMożemyWięcej