Woreczek ryżu 2021

Kwota zebrana: 221 954,97

Hasło: Więcej szczęścia jest w dawaniu, aniżeli w braniu.
W 2021 r. z zebranych środków:
- prowadzona była nieustannie akcja dożywiania dzieci w Kenii i Ekwadorze
- zorganizowaliśmy seminarium dla ponad 300. dzieci w wieku szkolnym 8-14 lat, które odbyło się w dniach 22-25 kwietnia w Kikambala w Kenii. W tym rejonie dzieci są narażone na zagrożenia związane z handlem ludźmi oraz wczesnymi małżeństwami. W ramach dotacji zakupiono żywność, niezbędne leki i środki higieniczne dla dzieci uczestniczących w spotkaniu. 
- zakupiliśmy meble do Szkoły i Przedszkola św. Antoniego w Ruiri w Kenii, gdzie uczęszcza 431 uczniów. Zakupiono 75 ławek, 13 biurek, 48 szafek, 48 krzeseł, 5 stolików dziecięcych, 38 stołów do jadalni, 5 stołów komputerowych i 30 krzeseł biurowych. Głównym celem ich zakupu było zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom oraz względnego komfortu podczas zajęć szkolnych, które trwają większość dnia.
- w czasie trwania pandemii przekazaliśmy St. John Paul II Health Centre środki na zakup maseczek, płynów dezynfekujących, rękawiczek i kombinezonów i innych środków ochrony osobistej.

Do wsparcia akcji "Woreczek ryżu" zaprasza br. Peter Kyalo, kenijski kleryk z WSD Franciszkanów w Łodzi.
Prosto z równika, z Subukia w Kenii, pozdrowienia przesyła o. Kazimierz z dzieciakami.
Pomagamy od 10 lat - dołącz do nas i Ty! Wesprzyj akcję "Woreczek ryżu" na rzecz dzieci z Kenii i Ekwadoru. Zebrane środki zostaną przeznaczone na projekty dla najmłodszych w trzech dziedzinach: dożywianie, edukacja i zdrowie.